Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Starym Strączu

2 niedziela zwykła – 16.01.2022 r.

1. Dziś druga niedziela zwykła w roku liturgicznym i dzień naszej Patronki. Na zakończenie Mszy świętych – błogosławieństwo Relikwiami świętej Jadwigi Śląskiej.

2. W minioną środę zmarł ojciec naszego Księdza Dziekana, śp. Mikołaj Ślusarczyk. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek w Gubinie.

3. W związku z pogrzebem śp. Mikołaja Ślusarczyka i moim w nim udziale, Msze święte kolędowe w tygodniu zostaną przesunięte o jeden dzień względem wcześniej ogłoszonego porządku. Do wspólnej modlitwy zapraszam na godzinę 18.00 w naszym kościele parafialnym:

= w środę: mieszkańców ul. Sławskiej, Rynku i os. Słonecznego
= w czwartek: mieszkańców ul. Kamiennej
= w piątek: Parafian, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć we wskazanym dla nich czasie w Mszy świętej.

4. We wtorek rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W piątek obchodzony jest Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka.

6. W sobotę przypada 36. rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.

7. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

Święto Chrztu Pańskiego – 09.01.2022 r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła okres Narodzenia Pańskiego.

2. Jutro – w poniedziałek 10 stycznia – przypada pierwsza rocznica śmierci śp. ks. bpa Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. W sobotę 15 stycznia przypada dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy.

4. W następną niedzielę 16 stycznia – dzień świętej Jadwigi. Na zakończenie Mszy świętych błogosławieństwo relikwiami naszej Patronki.

5. W tygodniu, na Mszę świętą kolędową odprawianą o godzinie 18.00 w naszym kościele, zapraszam Parafian zamieszkałych przy ulicach:

= we wtorek 11 stycznia – Wschowskiej, Jeziornej i Leśnej
= w środę 12 stycznia – Kolejowej
= w piątek 14 stycznia – Jana Pawła II, Dolnej, Kościelnej i os. Na Wzgórzu

6. W czwartek Msza od uczestników pogrzebu w intencji zmarłej Stefanii Ratajczak.

7. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy świętej.

8. Od poniedziałku 17 stycznia rozpoczyna się czas ferii zimowych dzieci i młodzieży z naszego województwa.

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022 r.

1. Dziś w liturgii 2 niedziela po Bożym Narodzeniu, która jest pierwszą niedzielą nowego roku kalendarzowego.

2. Dziś po sumie – zmiana tajemnic różańcowych. W styczniu papież Franciszek prosi o modlitwę, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

3. Tak jak w ubiegłym roku spotkania kolędowe będą odbywać się w naszym kościele parafialnym, podczas Mszy świętej sprawowanej w intencji rodzin z poszczególnych części naszej Parafii.

4. W tym tygodniu na spotkanie kolędowe zapraszam we wtorek 4 stycznia na godzinę 18.00 mieszkańców Nowego Strącza, Przylesia i Jutrzenki, a w czwartek 6 stycznia o godzinie 9.30 mieszkańców Krzydłowiczek w ich kaplicy.

5. W czwartek 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego, święto nakazane z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy. Porządek Mszy świętych niedzielny a taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. Podczas Mszy – poświęcenie kredy i kadzidła.

6. 7 stycznia – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi o 17.30. Msza święta o godzinie 18.00.

7. Za tydzień – święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożonarodzeniowy.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26.12.2021 r.

1. Dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, oraz ostatnia niedziela roku kalendarzowego.

2. W tygodniu Msze święte będą odprawione: we wtorek o godzinie 18.00 i w piątek o godzinie 16.00 a kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek, bezpośrednio po Mszy.

3. Bp Tadeusz Lityński dekretem z dnia 23 grudnia br. udzielił wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, jak również innym katolikom przebywającym na jej terytorium w piątek 31 grudnia 2021 r. dyspensy od obowiązku zachowania czwartego Przykazania Kościelnego nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do korzystających z dyspensy skierował jednocześnie zachętę do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

4. W sobotę pierwszy dzień nowego, 2022 roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze z uroczystości będą odprawione o 9.30 w Krzydłowiczkach i o 11.00 w Starym Strączu.

5. W sobotę o 17.30 Nabożeństwo Różańcowe Pierwszej Soboty Miesiąca, po którym bezpośrednio zostanie odprawiona Msza z liturgii 2 niedzieli po Bożym Narodzeniu.

6. W przyszłą niedzielę po sumie – zmiana tajemnic różańcowych.

4 niedziela adwentowa – 19.12.2021 r.

1. Dziś czwarta niedziela adwentowa. Po Mszach świętych w salce przy plebanii będzie możliwość wniesienia opłat cmentarnych.

2. Do środy włącznie nie będzie Mszy świętych a we wtorek nie będzie czynna kancelaria.

3. W czwartek od godziny 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

4. W czwartek o godzinie 18.00 roraty a bezpośrednio po nich będzie czynna kancelaria parafialna.

5. W piątek – Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu zachowujemy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

6. Msze Święte Pasterskie w parafii odprawione będą w piątek: o godzinie 22.30 w Krzydłowiczkach oraz o północy w Starym Strączu. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka imienia Biskupa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki, Ruch Gaudium Vitae oraz dzieła w obronie życia.

7. W sobotę 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu będą odprawione: o godzinie 9.30 w Krzydłowiczkach i o godzinie 11.00 w Starym Strączu.

8. W niedzielę 26 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu po Mszach – błogosławieństwo owsa ku czci św. Szczepana.

3 niedziela adwentowa – 12.12.2021 r.

1. Dziś trzecia niedziela adwentowa zwana Niedzielą Radości – Gaudete. Wspieramy dziś naszymi modlitwami i ofiarnością kapłanów – seniorów.

2. We wtorek – dzień spowiedzi adwentowej w naszej Parafii. Okazja do pojednania będzie przed południem od 9.00 do 10.00, oraz po południu od godziny 16.30. O godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta.

3. W środę w naszym dekanacie spowiedzi w Parafii Śmieszkowo. W tym dniu nie będzie Mszy świętej.

4. W czwartek i piątek o godzinie 18.00 Msze roratnie. W czwartek dzień naszej Patronki – świętej Jadwigi Śląskiej.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko we czwartek, bezpośrednio po Mszy świętej.

6. W sobotę i niedzielę po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

2 niedziela adwentowa – 05.12.2021 r.

1. Dziś XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspierać będziemy po Mszach świętych datkami składanymi do puszek.

2. W miesiącu grudniu papież Franciszek prosi o modlitwę za katechetów powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby z mocą Ducha Świętego byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami.

3. We wtorek nie będzie Mszy świętej ani urzędowania w kancelarii. W tym dniu przypada dzień spowiedzi w parafii Kotla.

4. W środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy o godzinie 18.00 poświęcę medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych.

5. W czwartek i piątek Msze święte roratnie o godzinie 18.00.

6. Opłaty cmentarne będą przyjmowane za dwa tygodnie, 18 i 19 grudnia.

7. Po Mszach świętych w zakrystii możemy zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny oraz w świece Caritas, których nabycie wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

1 niedziela adwentowa – 28.11.2021 r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok kościelny i czas adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na spotkanie z Jezusem.

2. W tygodniu Msze święte będą odprawione w czwartek, piątek i sobotę o godzinie 18.00.

3. We wtorek 30 listopada przypada uroczystość odpustowa w Parafii św. Andrzeja Apostoła w Śmieszkowie. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 18.00.

4. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartek, bezpośrednio po Mszy.

5. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 17.30 okazja do spowiedzi.

6. W sobotę od 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

7. W sobotę o 17.30 – nabożeństwo różańcowe pierwszej soboty.

8. W przyszłą niedzielę – 5 grudnia – XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

10. Po Mszach świętych w zakrystii możemy zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny oraz w świece Caritas, których nabycie wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021 r.

1. Dziś ostatnia niedziela w roku liturgicznym – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, dzień patronalny naszego Seminarium Duchownego, które wspieramy ofiarami składanymi na tacę.

2. Dziś na apel Przewodniczącego KEP, przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka do puszek funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

3. W sobotę (w sklepie przy ul. Kolejowej) oraz w niedzielę po Mszach świętych (w salce przy plebanii) będą przyjmowane opłaty cmentarne.

4. Dziś w naszej Wspólnocie gościmy Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Dziękuję za przekazane podczas Mszy świętej świadectwo.

5. W tygodniu, do czwartku włącznie, Msze święte będę odprawiał w Domu Rekolekcyjnym. W tym czasie wszelkie nagłe losowe sprawy proszę zgłaszać do księży w Sławie. Kancelaria w tym tygodniu także nie będzie czynna.

6. W następną niedzielę rozpoczynamy czas adwentowy i nowy rok liturgiczny w Kościele.

7. Od następnej niedzieli można będzie nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas, z których rozprowadzania dochód będzie wspierał Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

33 niedziela zwykła – 14.11.2021 r.

1. Dziś przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Solidarni z Libanem, wspierając we wszystkich świątyniach naszej Ojczyzny ofiarami składanymi do puszek Libańczyków.

2. We wtorek, czwartek, piątek i sobotę Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00.

3. We wtorek – dzień naszej Patronki, świętej Jadwigi Śląskiej.

4. W środę nie będzie Mszy świętej.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszy świętej.

6. W przyszłą niedzielę – ostatnią w roku liturgicznym – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, dzień patronalny naszego Seminarium Duchownego.

7. W przyszłą sobotę (w sklepie przy ul. Kolejowej) oraz w niedzielę po Mszach świętych (w salce przy plebanii) będą przyjmowane opłaty cmentarne.

8. W przyszłą niedzielę, na apel Przewodniczącego KEP, przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

9. W następną niedzielę będziemy gościć Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonałe nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu Św. Ludwika de Montfort i dzielą się świadectwem swojego nawrócenia i cudów, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu.

32 niedziela zwykła – 07.11.2021 r.

1. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły w przygotowanie kościoła i cmentarza do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych oraz w utrzymanie porządku w tych dniach.

2. Od wtorku Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Do piątku włącznie będziemy wspierać w modlitwie wypominkowej naszych zmarłych.

3. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu tylko we wtorek, bezpośrednio po Mszy wieczornej.

4. W czwartek 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości i 103. rocznica jej odzyskania po latach niewoli.

5. W czwartek odpust ku czci św. Marcina z Tours przeżywać będzie wspólnota Parafii Kotla w naszym dekanacie. Msza odpustowa o godzinie 12.00.

6. W piątek 12 listopada, w oparciu o kanon 1245 KPK, wszystkim Parafianom i przebywającym na terenie Parafii gościom udzielam dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę 13 listopada – święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Solidarni z Libanem, wspierając – we wszystkich świątyniach naszej Ojczyzny ofiarami składanymi do puszek – Libańczyków.

9. Opłaty cmentarne będą przyjmowane za dwa tygodnie.

31 niedziela zwykła – 31.10.2021 r.

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W listopadzie papież Franciszek prosi i modlitwę, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout (wypalenie) znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

2. Jutro pierwszy dzień listopada i uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu zostanie odprawiona jedna Msza święta o godzinie 11.00 przy ołtarzu polowym na cmentarzu parafialnym. Po zakończeniu Mszy wyruszy tradycyjna procesja.

3. W uroczystość Wszystkich Świętych w kaplicy cmentarnej w godzinach od 9.00 do 10.00 będą przyjmowane opłaty cmentarne.

4. We wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godzinie 18.00 Msza święta, po której wyruszy procesja eucharystyczna dookoła cmentarza parafialnego z modlitwą za naszych zmarłych i z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Proszę o przyniesienie ze sobą latarek bądź świec.

5. Od wtorku, każdego dnia tygodnia, okazja do spowiedzi od godziny 17.30.

6. Od środy rozpoczynamy modlitwę wypominkową za naszych bliskich zmarłych. W środę wypominki z nr 1 – 50, czwartek z nr 51 – 100, piątek z nr 101 – 150.

7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca.

8. W sobotę od godziny 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

9. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.30 modlitwa różańcowa a po niej Msza.

10. Penitencjaria Apostolska ze względu na nadal trwającą pandemię koronawirusa podtrzymała zeszłoroczny dekret, na mocy którego odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad.

Warunki uzyskania odpustów:

Odpust zupełny można uzyskać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę, choćby myślną, za zmarłych przez osiem dni listopada, które mogą być dowolnie wybrane i oddzielone od siebie (odpust związany zwykle z dniami 1-8 listopada).
Odpust zupełny można uzyskać także za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w dowolny jeden dzień listopada (odpust związany zwykle z dniem wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada).
Odpust zupełny mogą uzyskać osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu pod następującymi warunkami:
– duchowa łączność z wiernymi nawiedzającymi miejsca święte,
– wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
– wzbudzenie intencji spełnienia, gdy będzie to możliwe, zwyczajnych warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego),
– odmówienie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (np. jutrzni i nieszporów z oficjum za zmarłych, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia i innych modlitw za zmarłych) lub podjęcie medytacyjnej lektury jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub wypełnienie uczynków miłosierdzia przez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

30 niedziela zwykła – 24.10.2021 r.

1. Dzisiaj 30. niedziela zwykła w roku liturgicznym, niedziela misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Naszymi ofiarami wspieramy dziś działalność misyjną Kościoła.

2. W tygodniu nabożeństwo październikowe od wtorku do soboty o godzinie 17.30. Bezpośrednio po nim Msza święta.

3. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy świętej.

4. W czwartek – dzień imienin biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego.

5. W przyszłą niedzielę ostatni dzień października. Po sumie – zmiana tajemnic różańcowych.

6. Z soboty na niedzielę (z 30 na 31 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki cofamy o jedną godzinę i śpimy o godzinę dłużej.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, zachowaniu porządku na cmentarzu oraz o godnym zachowaniu się w miejscu spoczynku naszych bliskich zmarłych.

8. Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej.

29 niedziela zwykła – 17.10.2021 r.

1. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość odpustową w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oraz przebieg uroczystości. Dziękuję wszystkim przygotowującym naszą świątynię, panu organiście Rafałowi, służbie ołtarza, dziewczętom czytającym Słowo Boże i modlitwę powszechną oraz osobom przygotowującym w domu parafialnym posiłek dla przybyłych na odpust kapłanów dekanatu. Przede wszystkim składam podziękowanie tym, którzy znaleźli możliwość uczestniczenia w naszej uroczystości swoją obecnością i modlitwą.

2. W tygodniu nabożeństwo październikowe od wtorku do soboty o godzinie 17.30. Bezpośrednio po nim Msza święta.

3. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy świętej.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiarami zbieranymi w tym dniu wspierać będziemy działalność misyjną Kościoła.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, zachowaniu porządku na cmentarzu oraz o godnym zachowaniu się w miejscu spoczynku naszych bliskich zmarłych.

6. Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej.

28 niedziela zwykła – 10.10.2021 r.

1. Dziś we wszystkich Parafiach naszej Ojczyzny oraz wspólnotach polonijnych przeżywamy po raz dwudziesty pierwszy Dzień Papieski, w którym ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, nazywany żywym pomnikiem Jana Pawła II.

2. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

3. W tygodniu (od wtorku do piątku) zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 17.30. Bezpośrednio po jej zakończeniu będzie odprawiana Msza święta.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy świętej.

5. W czwartek 14 października – Dzień Edukacji. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i wszystkich pracownikach szkolnictwa.

6. W sobotę o godzinie 12.00 przeżywać będziemy uroczystość odpustową, ku czci naszej Patronki – świętej Jadwigi Śląskiej. Zapraszam wszystkich Parafian do włączenia się w nasze wspólnotowe świętowanie.

7. Są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę, by wypełniając je podać, z którego są numeru domu, by można je – tak jak w poprzednich latach – podzielić do odczytywania w konkretne dni.

27 niedziela zwykła – 03.10.2021 r.

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Papież Franciszek zaleca w tym miesiącu intencję modlitewną: aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

2. W październiku zapraszam w tygodniu (od wtorku do soboty) na modlitwę różańcową o godzinie 17.30. Bezpośrednio po jej zakończeniu będzie odprawiana Msza święta.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy świętej.

4. W piątek na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą zapraszam wraz z rodzicami w sposób szczególny dzieci ze szkoły podstawowej. Zapraszam także do wspólnej modlitwy młodzież naszej Parafii.

5. W przyszłą niedzielę we wszystkich Parafiach naszej Ojczyzny oraz wspólnotach polonijnych przeżywać będziemy po raz dwudziesty pierwszy Dzień Papieski, w którym ofiarami składanymi do puszek wspierać będziemy Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, nazywany żywym pomnikiem Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne. W sobotę po południu opłaty można wnosić w sklepie przy Kolejowej.

26 niedziela zwykła – 26.09.2021 r.

1. Dziś poświęcenie modlitewników i różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.

2. Dziś w punkcie mobilnym w Starym Strączu od 12.00 do 13.00, w Nowym Strączu od 13.15 do 13.45 i w Krzydłowiczkach od 14.00 do 14.30 będzie możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 a także zaszczepienia się pierwszy raz.

3. W tygodniu Msze święte będą odprawione we wtorek i czwartek o godzinie 18.00 (bezpośrednio po nich będzie czynna kancelaria) a w środę o godzinie 17.00.

4. W środę o godzinie 18.00 w Sławie rozpocznie się uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła.

5. Od piątku rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo rozpoczynać się będzie o godzinie 17.30 a Msza święta bezpośrednio po nim.

6. W I piątek miesiąca w trakcie nabożeństwa okazja do spowiedzi.

7. W sobotę od godziny 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

8. W sobotę o 17.30 ostatnie z nabożeństw pierwszych sobót miesiąca w tym roku. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

9. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

25 niedziela zwykła – 19.09.2021 r.

1. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na KUL oraz IFT, a także w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

2. Dziś w Sławie Mszą świętą o godzinie 18.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Kolejne spotkania będą się odbywały każdego dnia tygodnia po wieczornej Mszy.

3. W tygodniu, od wtorku, Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00 a kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy.

4. W sobotę 25 września w naszej diecezji odbędzie się 9. Pielgrzymka Mężczyzn do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości w Międzyrzeczu.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy poświęcę modlitewniki i różańce dla dzieci pierwszokomunijnych.

6. W miniony poniedziałek i wtorek zostało dokończone malowanie parkanu przy cmentarzu i kościele drugą warstwą ochronną. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło poprzez poświęcenie czasu a także poprzez wsparcie finansowe do zakupu farby.

24 niedziela zwykła – 12.09.2021 r.

1. Dziś o godzinie 12 w Świątyni Opatrzności w Warszawie rozpocznie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia oraz m. Elżbiety Róży Czackiej – założycielki ośrodka dla niewidomych w Laskach k. Warszawy. Zachęcam do udziału w tej uroczystości poprzez przekazy medialne w TVP i Polskim Radiu.

2. W tygodniu, od wtorku, Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00 a kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy.

3. W liturgii we wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża, w środę Matki Bożej Bolesnej, w czwartek w naszej Parafii dzień świętej Jadwigi Śląskiej, w sobotę patrona młodzieży – świętego Stanisława Kostki.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę (18 i 19 września) po Mszach w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

5. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na KUL oraz IFT.

6. W przyszłą niedzielę w Sławie Mszą świętą o godzinie 18.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Kolejne spotkania będą się odbywały każdego dnia tygodnia po wieczornej Mszy.

7. W sobotę 25 września w naszej diecezji odbędzie się 9. Pielgrzymka Mężczyzn do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości w Międzyrzeczu. Chętnych do udziału w tym wydarzeniu proszę o zgłoszenia do przyszłej niedzieli.

8. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i w tygodniu poświęcili swój czas na oczyszczenie i zakonserwowanie drewnianego parkanu przy parkingu cmentarnym i kościele. Z całej Parafii było to 14 osób. Jeżeli pogoda pozwoli, chcielibyśmy od wtorku powtórzyć malowanie, kładąc drugą warstwę ochronną.

23 niedziela zwykła – 04.09.2021 r.

1. Dziś po Mszach świętych poświęcenie tornistrów i pomocy szkolnych dla pierwszoklasistów.

2. Dziś na apel Przewodniczącego KEP przeżywamy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”, których wspieramy modlitwą i ofiarami składanymi do puszek na długofalową pomoc Caritas dla nich.

3. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. We wrześniu papież Franciszek prosi o modlitwę różańcową w intencji ekologicznie zrównoważonego stylu życia, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

4. Dziś przy salach wiejskich w Starym Strączu (10.00 – 12.00), Nowym Strączu (12.15 – 13.30) i Krzydłowiczkach (13.50 – 15.00) będzie możliwość zaszczepienia się w punkcie mobilnym szczepionką Pfizer lub Johnson&Johnson. Bardzo zachęcam do skorzystania z tej możliwości.

5. Od wtorku Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00 a kancelaria parafialna będzie czynna bezpośrednio po Mszach we wtorek i w czwartek.

6. Opłaty cmentarne w tym miesiącu będą przyjmowane w salce przy plebanii za dwa tygodnie, w sobotę i niedzielę 18 i 19 września.

7. Dziękuję p. Kołudzie za poprawienie uszkodzonych drzwi do kaplicy cmentarnej.

8. W tygodniu na Mszę świętą i spotkanie po jej zakończeniu zapraszam do naszego kościoła parafialnego: w czwartek – uczniów klasy siódmej, którzy chcą przygotowywać się do bierzmowania, wraz z rodzicem; w piątek – trzecioklasistów, także z rodzicami.

9. Korzystając z zapowiedzi bezdeszczowej aury w tygodniu, zapraszam od wtorku od godziny 16.00 chętnych do pomocy w oczyszczeniu i zakonserwowaniu nową farbą paneli ogrodzeniowych naszej świątyni. Proszę zabrać ze sobą szczotki druciane.

22 niedziela zwykła – 29.08.2021 r.

1. W środę 1 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam z tej okazji do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godzinie 8.15.

2. Od czwartku powracamy do porządku nabożeństw „w ciągu roku” i Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00.

3. W I Piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30 oraz okazja do spowiedzi.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek, bezpośrednio po Mszy świętej.

5. W sobotę od godziny 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

6. W sobotę o 17.30 kolejne nabożeństwo pierwszosobotnie, po którego zakończeniu zostanie odprawiona Msza święta.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych poświęcę tornistry i pomoce szkolne pierwszoklasistom.

8. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

9. W przyszłą niedzielę na apel Przewodniczącego KEP przeżywać będziemy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”, których wspierać będziemy modlitwą i ofiarami składanymi do puszek na długofalową pomoc Caritas dla nich. Tekst apelu w zakładce „Wiadomości„.

10. W piątek i sobotę (3 i 4 września) we Wschowie będą mieć miejsce uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia.

11. W przyszłą niedzielę przy salach wiejskich w Starym Strączu (10.00 – 12.00), Nowym Strączu (12.15 – 13.30) i Krzydłowiczkach (13.50 – 15.00) będzie możliwość zaszczepienia się w punkcie mobilnym szczepionką Pfizer lub Johnson&Johnson. Bardzo zachęcam do skorzystania z tej możliwości.

21 niedziela zwykła – 22.08.2021 r.

1. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w dożynkową dekorację naszej świątyni. Dziękuję sołectwom wiosek za przygotowanie wieńców, owoców, chlebów a nade wszystko za zamówienie Mszy świętej i wspólną dziękczynną modlitwę za tegoroczne plony.

2. W tygodniu, do piątku włącznie, nie będzie Mszy świętych a kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna w soboty, bezpośrednio po Mszy.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15.08.2021 r.

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i dzień Dożynek Diecezjalnych w Rokitnie. Po Mszach świętych – błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na pomoc remontową dla najuboższych parafii naszej diecezji.

2. Dziś bezpośrednio po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

3. W tygodniu do piątku włącznie nie będzie Mszy świętych, a wszelkie losowe sprawy w tym czasie proszę kierować do ks. Proboszcza Grzegorza w Krzepielowie. Kontakt jest podany na stronie parafii krzepielowskiej: krzepielow.pl

4. W sobotę o godzinie 16.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona uroczysta Msza święta Dożynkowa, w której będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo dla pracujących na roli.

19 niedziela zwykła – 08.08.2021 r.

1. Dziś zbiórka na KUL oraz IFT w Zielonej Górze.

2. W tygodniu do piątku włącznie nie będzie Mszy świętych a kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę po Mszy wieczornej.

3. Opłaty cmentarne będą przyjmowane w salce przy plebanii w następną sobotę i niedzielę (14 i 15 sierpnia) bezpośrednio po Mszach świętych.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i dzień Dożynek Diecezjalnych w Rokitnie. Po Mszach świętych – błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na pomoc remontową dla najuboższych parafii naszej diecezji.

5. W sobotę 21 sierpnia o godzinie 16.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona uroczysta Msza święta Dożynkowa, w której będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo dla pracujących na roli.

18 niedziela zwykła – 01.08.2021 r.

1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia, w którym to miesiącu papież Franciszek prosi, aby podczas modlitwy różańcowej zanosić do Boga prośby w intencji powszechnej za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2. W tygodniu, do czwartku włącznie, nie będzie Mszy świętych a kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna wyłącznie w soboty po wieczornej Mszy świętej.

3. W piątek – pierwszy piątek miesiąca i święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza ślubna, o 17.30 będzie okazja do spowiedzi a o godzinie 18.00 Msza z intencji parafialnej.

4. W sobotę od godziny 8.00 odwiedzę z posługą sakramentalną osoby starsze.

5. W sobotę zapraszam do naszej świątyni na kolejne Nabożeństwo Pierwszych Sobót, które rozpocznie się o godzinie 17.30. Po jego zakończeniu zostanie odprawiona Msza święta z liturgii niedzielnej.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na KUL oraz IFT w Zielonej Górze.

7. W sierpniu opłaty cmentarne będą przyjmowane w trzecią sobotę i niedzielę miesiąca, czyli 14 i 15 sierpnia po Mszach.

8. W sobotę 21 sierpnia o godzinie 16.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona uroczysta Msza święta Dożynkowa, w której będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo dla pracujących na roli.

17 niedziela zwykła – 25 lipca 2021 r.

1. Dziś na apel Przewodniczącego KEP po Mszach świętych w całej Polsce będą do puszek zbierane środki na pomoc Caritas dla dotkniętych dramatami burz i powodzi, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii.

2. Dziś po sumie odbędzie się modlitwa różańcowa w intencji zmarłego nagle w minioną środę śp. Eugeniusza Orłowskiego.

3. W tygodniu w poniedziałek, wtorek i piątek nie będzie Mszy świętych.

4. W środę odbędą się uroczystości pogrzebowe zmarłego Eugeniusza Orłowskiego ze Starego Strącza. O 13.30 różaniec, o 14.00 Msza żałobna i odprowadzenie ciała do grobu.

5. W czwartek w kościele parafialnym zostanie o godzinie 14.00 odprawiona Msza święta z udzieleniem sakramentu małżeństwa.

6. Przypominam, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna w soboty, bezpośrednio po Mszy świętej.

7. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca sierpnia, po sumie nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

16 niedziela zwykła – 18 lipca 2021 r.

1. Dziś w Kościele rozpoczyna się „Tydzień Świętego Krzysztofa”. Po Mszach świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów.

2. W tygodniu, za wyjątkiem wtorku i soboty, nie będzie Mszy świętych.

3. We wtorek o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza pogrzebowa w intencji zmarłej w miniony piątek Elżbiety Anny Lewińskiej ze Starego Strącza. Po Mszy – odprowadzenie prochów zmarłej do grobu.

4. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna bezpośrednio po Mszy świętej w sobotę.

5. Na apel Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę 25 lipca po Mszach świętych w całej Polsce będą do puszek zbierane środki na pomoc Caritas dla dotkniętych dramatami wywołanymi gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii.

15 niedziela zwykła – 11 lipca 2021 r.

1. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

2. W tygodniu, do czwartku włącznie, nie będzie Mszy świętych.

3. W piątek 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel, zwane wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej, a także dzień poświęcony naszej Patronce – świętej Jadwidze Śląskiej.

4. W piątek o godzinie 15.00 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza ślubna a o godzinie 18.00 Msza z intencji parafialnej z modlitwami do świętej Jadwigi Śląskiej i błogosławieństwem Jej Relikwiami.

5. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna bezpośrednio po sobotniej Mszy świętej.

6. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach świętych odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.

14 niedziela zwykła – 4 lipca 2021 r.

1. W tygodniu – do piątku włącznie – nie będzie Mszy świętych, a wszelkie nagłe sprawy w tym czasie proszę kierować do ks. Dziekana w Sławie lub do ks. Grzegorza w Krzepielowie.

2. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna bezpośrednio po sobotniej Mszy świętej.

3. W najbliższą sobotę i niedzielę (10 i 11 lipca) po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

4. Papież Franciszek na miesiąc lipiec przedłożył intencję modlitwy różańcowej: abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

13 niedziela zwykła – 27 czerwca 2021 r.

1. Rozpoczął się czas wakacyjny. Przypominam, że nie są to wakacje od Pana Boga, oraz o tym, że na każdym ochrzczonym spoczywa obowiązek świętowania dnia świętego i uczestniczenia w liturgii niedzieli i świąt nakazanych. Kancelaria w czasie wakacji będzie czynna bezpośrednio po sobotnich Mszach świętych.

2. Od soboty 26 czerwca rozpoczęły się tygodniowe uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej w Wieleniu. Program obchodów umieszczony jest na stronie internetowej naszej Parafii.

3. We wtorek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nabożeństwo czerwcowe o 17.30 a po nim bezpośrednio Msza święta. Taca z uroczystości przeznaczona jest na świętopietrze.

4. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych o godzinie 17.30.

5. W czwartek nie będzie Mszy świętej.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 17.30 a o 18.00 Msza święta.

7. W sobotę od godziny 8.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

8. W sobotę zapraszam o godzinie 17.30 na kolejne Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Po jego zakończeniu zostanie odprawiona Msza święta.

9. W następną niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

12 niedziela zwykła – 20 czerwca 2021 r.

1. Dziś po Mszach świętych, w salce przy plebanii, będą przyjmowane opłaty cmentarne.

2. We wtorek, środę i czwartek o godzinie 17.30 nabożeństwo czerwcowe i okazja do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Bezpośrednio po nabożeństwie – Msza święta.

3. W czwartek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela i dzień odpustu w parafii Kolsko w naszym dekanacie.

4. W piątek Msza święta na zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.15.

5. W przyszłą niedzielę, po prawie miesięcznej przerwie, powracamy do Mszy świętych w Krzydłowiczkach.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek po Mszy świętej.

11 niedziela zwykła – 13 czerwca 2021 r.

1. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na rzecz KUL-u oraz IFT w Zielonej Górze.

2. Dziś w Rokitnie rozpoczynają się tygodniowe obchody odpustowe ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, Głównej Patronki naszej Diecezji. Program uroczystości jest umieszczony na naszej stronie parafialnej.

3. Od wtorku o 17.30 nabożeństwo czerwcowe a bezpośrednio po nim Msza święta.

4. W środę przypada 9. rocznica święceń biskupich bpa Tadeusza Lityńskiego.

5. W sobotę przypada 14. rocznica powstania sanktuarium świętego Jakuba Starszego w Jakubowie.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszy świętej.

7. W następną sobotę i niedzielę po Mszach świętych, w salce przy plebanii, będą przyjmowane opłaty cmentarne.

8. W przyszłą niedzielę Msze święte będą odprawione w zmienionym porządku: w Starym Strączu o godzinie 8.00 i 10.00, oraz o godzinie 13.00 w Przylesiu.

9. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca 2021 r.

10 niedziela zwykła – 6 czerwca 2021 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Papież Franciszek prosi o modlitwę w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

2. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej.

3. Dziś o godzinie 17.00 w Sławie ks. bp Paweł Socha udzieli sakramentu bierzmowania.

4. Od wtorku do soboty nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30, po nim bezpośrednio Msza święta i procesja eucharystyczna dookoła świątyni. Podczas procesji zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków.

5. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie i Mszy świętej błogosławieństwo wianków oraz procesja eucharystyczna dookoła cmentarza. Procesja zakończy się w świątyni parafialnej błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, z racji posiadania rangi uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

7. Za tydzień po Mszach zbiórka do puszek na rzecz KUL-u oraz IFT w Zielonej Górze.

8. W przyszłą niedzielę w Rokitnie rozpoczną się tygodniowe obchody odpustu. Program jest umieszczony na naszej stronie parafialnej.

9. W tym miesiącu opłaty cmentarne będą wyjątkowo przyjmowane nie za tydzień, lecz po Mszach świętych w sobotę i niedzielę 19 i 20 czerwca.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30 maja 2021 r.

1. Dzisiejszą uroczystością Najświętszej Trójcy kończy się w Kościele czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.

2. Dziś dzień odpustu w Parafii Krzepielów. Suma odpustowa będzie odprawiona w tamtejszej świątyni o godzinie 12.30.

3. W tygodniu – we wtorek, środę i piątek, nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30 a bezpośrednio po nim Msza święta.

4. We wtorek na nabożeństwo, Mszę świętą i spotkanie zapraszam do kościoła ósmoklasistów. Proszę o przyniesienie indeksów.

5. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 8.00 a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy proszę:
I. Przy kaplicy cmentarnej – mieszkańców Przylesia
II. Na końcu cmentarza po stronie kaplicy – mieszkańców Nowego Strącza
III. Na końcu cmentarza po stronie plebanii – mieszkańców Krzydłowiczek
IV. Przy ścianie kościoła od strony cmentarza – mieszkańców Starego Strącza
Zapraszam dziewczęta do sypania kwiatów przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

6. Zachęcam do comiesięcznej spowiedzi oraz pierwszopiątkowej Komunii świętej. Dyżur w konfesjonale jest zawsze od wtorku każdego dnia od 17.30.

7. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać indywidualnie.

8. W sobotę od godziny 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

9. W najbliższą sobotę o godzinie 17.30 zapraszam do rozpoczęcia uczestniczenia w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca, których założeniem jest wynagrodzenie za grzechy, którymi świat rani Serce Matki Chrystusa i naszej – Maryi. Przewodniczyć nabożeństwu będą Wspólnoty Rodzin z sąsiednich Parafii. Do modlitwy zapraszam Rodziny naszej Parafii wraz z dziećmi. Przynieśmy ze sobą różaniec. Nabożeństwa będą trwały w naszej świątyni do października, w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej.

11. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99)

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny, jednak czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej trwa jeszcze do uroczystości Najświętszej Trójcy. Jest to również Misyjny Dzień Chorych, którego szczególną patronką jest święta Teresa od Dzieciątka Jezus.

2. Dziś dzieci z klasy trzeciej przystępują po raz pierwszy do Komunii świętej i rozpoczynają swój „Biały Tydzień”. Zapraszam każdego dnia tygodnia na nabożeństwo o godzinie 17.30 i Msze święte o godzinie 18.00.

3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

4. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Kancelaria parafialna w tygodniu będzie czynna we wtorek i w czwartek po Mszy świętej.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, dzień odpustu w Parafii Krzepielów. Suma odpustowa będzie odprawiona o godzinie 12.30.

7. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za tegoroczny „dar ołtarza”, którym jest renowacja zabytkowej monstrancji.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 maja 2021 r.

1. W sobotę 15 maja w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu trzech alumnów naszego seminarium otrzymało święcenia diakonatu z rąk ks. bpa Stefana Regmunta.

2. Dziś po Mszach świętych diecezjalna zbiórka do puszek na odbudowę domu parafialnego przy sanktuarium świętego Jakuba w Jakubowie, który spłonął w nocy z 3 na 4 maja.

3. Dziś siódma Niedziela Wielkanocna, w którą od 2004 roku w polskim Kościele obchodzona jest uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

4. W tygodniu – od wtorku do piątku – nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 a bezpośrednio po nim Msza święta.

5. We wtorek bezpośrednio po liturgii, w kościele parafialnym odbędzie się próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartek.

7. W sobotę o godzinie 16.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Po spowiedzi uroczysty obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

8. W sobotę o godzinie 18.00 Msza święta w Krzydłowiczkach.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się uroczystość pierwszej Komunii świętej dla dzieci z naszej Parafii. Wcześniej Msza święta w tym dniu będzie odprawiona o godzinie 8.00.

6 niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021 r.

1. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii będzie można składać opłaty cmentarne.

2. Od wtorku, każdego dnia tygodnia, nabożeństwo majowe o 17.30 a po nim Msza święta.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszy świętej.

4. W piątek po nabożeństwie i Mszy świętej w kościele odbędzie się próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

5. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesiona z czwartku na niedzielę postanowieniem Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 4 marca 2003 roku.

6. W przyszłą niedzielę w naszej Wspólnocie przeżywamy dzień świętej Jadwigi Śląskiej. Po Mszach w kościele parafialnym błogosławieństwo Jej Relikwiami.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych diecezjalna zbiórka do puszek na odbudowę domu parafialnego przy sanktuarium świętego Jakuba w Jakubowie, który spłonął w nocy z 3 na 4 maja.

5 niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021 r.

1. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja. Porządek modlitwy wraz z intencjami na poszczególne dni jest umieszczony na naszej stronie parafialnej. W poniedziałek, 3 maja, Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

2. W poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski i niedzielny porządek Mszy świętych.

3. Od wtorku do soboty nabożeństwo majowe o 17.30 a o 18.00 Msza święta.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy świętej.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi o 17.30 a bezpośrednio po Mszy świętej odbędzie się próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

6. W sobotę przypada uroczystość świętego Stanisława, Bpa i M, głównego Patrona Polski.

7. W następną niedzielę 9 maja o godzinie 10.30 w TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie transmitowana Msza święta w intencji „Przyjaciół Paradyża”, których tradycyjna majowa pielgrzymka w tym roku nie odbędzie się, z powodu troski o Ich zdrowie.

8. Papieska intencja modlitwy różańcowej na miesiąc maj – za świat finansów: aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

4 niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021 r.

1. Dzisiejsza 4 niedziela Wielkanocna, niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

2. Także dziś przypada XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

3. W tygodniu Msza święta będzie odprawiona tylko we wtorek a bezpośrednio po niej odbędzie się spotkanie z dziećmi, które przygotowują się w tym roku do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

4. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne proszę ustalać indywidualnie.

5. W sobotę rozpoczyna się Miesiąc Maryjny – maj.

6. W sobotę od godziny 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

7. Msza święta z liturgii 5 niedzieli Wielkanocnej zostanie odprawiona w Krzydłowiczkach w sobotę o godzinie 17.00.

8. Proszę, by Róże Różańcowe przewodniczyły w sobotę śpiewowi Litanii Loretańskiej przy Grocie w Starym Strączu o godzinie 17.30.

9. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca maja, zostaną podane nowe intencje modlitwy różańcowej.

3 niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny.

2. Msze święte w tygodniu będą odprawiane od wtorku o godzinie 18.00, natomiast kancelaria będzie czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po liturgii.

3. W piątek – uroczystość świętego Wojciecha Bpa i M, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W piątek po Mszy świętej spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi.

5. Za tydzień – niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania i początek Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021 r.

1. Dzisiejsza 2 niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego jest międzynarodowym świętem Caritas i rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach świętych ofiarami składanymi do puszek będzie możliwość wsparcia działalności charytatywnej Caritas naszej diecezji.

2. Dziś po Mszach w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

3. W tygodniu Msze święte będą odprawione we wtorek i środę o godzinie 18.00 a kancelaria będzie czynna tylko we wtorek, bezpośrednio po Mszy.

4. W środę 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione w 2019 roku przez Sejm RP. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r.

5. W czwartek i piątek nie będzie Mszy. Modlitwy do naszej Patronki oraz błogosławieństwo Relikwiami św. Jadwigi Śląskiej będą na zakończenie Mszy świętej w sobotę.

6. Za tydzień, w 3 niedzielę Wielkanocną, rozpocznie się w Kościele Tydzień Biblijny.

7. Kolejny raz zwracam się z prośbą o uszanowanie miejsca spoczynku naszych bliskich, poprzez niewprowadzanie czy niewpuszczanie na teren cmentarza psów.

Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa – 4 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym szczególnym dniu pragnę podziękować za wspólną modlitwę wszystkim, którzy łączyli się za pomocą mediów z naszą świątynią a także innymi miejscami modlitwy. Chcę podziękować za indywidualne odwiedziny świątyni w trakcie Triduum a także za pomoc w dekoracji kościoła i składane ofiary na kwiaty. Dziękuję panu Rafałowi, ministrantom i dziewczętom czytającym Słowo Boże za uświetnienie liturgii Triduum Paschalnego oraz Wielkiej Nocy. Niech Dobry Bóg za wszystko wynagradza i Błogosławi.

2. Jutro – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy świętych niedzielny. Przypominam o trwającym wciąż ograniczeniu do jedenastu osób, które oprócz służby ołtarza mogą znajdować się w kościele podczas liturgii.

3. We wtorek nie będzie Mszy i nie będzie także w tym dniu czynna kancelaria.

4. Od środy do soboty Msze święte o godzinie 18.00. Po Mszy czwartkowej kancelaria będzie czynna.

5. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę – święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po Mszach świętych będą do puszek zbierane datki na działalność charytatywną Caritas.

7. W sobotę i niedzielę po Mszach świętych będą w salce przy plebanii przyjmowane opłaty cmentarne.

8. W miesiącu kwietniu na różańcu modlimy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28 marca 2021 r.

1. Według rozporządzeń sanitarnych, w naszej świątyni może w nabożeństwach uczestniczyć do 11 osób.

2. Dzisiejsza niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Tygodnia, który prowadzi nas przez wspomnienie ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa w Wielki Czwartek, mękę i śmierć Jezusa w Wielki Piątek do radości Zmartwychwstania w Wigilię Paschalną i Niedzielę Wielkanocy.

3. Zachęcam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy poprzez transmisje internetowe nabożeństw, które będą dostępne na stronie naszej parafii „Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej w Starym Strączu” na portalu społecznościowym Facebook.

4. Do środy włącznie nie będzie Mszy świętych.

5. W środę od godziny 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych w naszej Parafii. Także w środę na godzinę 12.00 zapraszam do domu parafialnego osoby, które chcą podczas Triduum włączyć się w liturgię poprzez czytanie tekstów biblijnych.

6. Według wskazań wydziału duszpasterskiego kurii biskupiej liturgia Triduum będzie transmitowana, a sprawowana z kościele parafialnym z udziałem do 11 wiernych, nie wliczając w tę liczbę służby liturgicznej, która zajmować będzie miejsce w prezbiterium.
– Wielki Czwartek – transmisja o godzinie 18.00
– Wielki Piątek – transmisja o godzinie 18.00
– Wielka Sobota – transmisja o godzinie 18.00

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek po zakończeniu liturgii główne wejście do kościoła parafialnego zostanie otwarte do godziny 22.00, umożliwiając indywidualną modlitwę.

7. W Wielką Sobotę zapraszam wszystkich Parafian do udziału o godzinie 12.00 w internetowej transmisji z naszej świątyni modlitwy Anioł Pański oraz błogosławieństwa pokarmów Wielkanocnych dla całej Parafii. Na stronie parafialnej (http://starestracze.pl) jest do pobrania i wydrukowania modlitwa błogosławieństwa pokarmów w domach podczas śniadania wielkanocnego (link do pobrania modlitwy jest w p.8 artykułu „Wskazania na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne”, które znajdziemy w dziale „Wiadomości”).

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze święte (z możliwością udziału do 11 osób w świątyni) będą odprawione o godzinie 9.30 w Krzydłowiczkach i o godzinie 11.00 w Starym Strączu. Nie będzie Mszy o godzinie 8.00.

9. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny (także z możliwością udziału do 11 osób w świątyni).

10. W niedzielę wielkanocną podana zostanie intencja modlitwy różańcowej w miesiącu kwietniu.

5 niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021 r.

1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu.

2. W tygodniu, do środy włącznie, nie będzie Mszy świętych. W pozostałe dni spowiedź o 17.30 a Msze święte o godzinie 18.00.

3. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w czwartek po Mszy świętej.

5. W piątek po drodze krzyżowej i Mszy świętej odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

6. W nocy z soboty na niedzielę (z 27 na 28 marca) nastąpi zmiana czasu na letni i nasze zegarki przestawimy o jedną godzinę do przodu.

7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna w liturgii Kościoła Wielki Tydzień. Podczas Mszy świętych poświęcone zostaną palmy.

8. Dziękuję za dotychczas składane ofiary na świąteczną dekorację naszej świątyni oraz przypominam, że są do nabycia wielkanocne świece Caritas.

4 niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu, nazywana „Laetare – Wesel się” od pierwszych słów antyfony rozpoczynającej liturgię.

2. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne. Pragnę przy tej okazji zwrócić uwagę na to, że istnieje wiele miejsc spoczynku na naszej nekropolii, co do których nie zostały wniesione opłaty nawet przez 10 lat. Zaległości w przedziale czasu od pięciu do dziesięciu lat wstecz to około 80 grobów. W tygodniu listę nieopłaconych miejsc umieszczę w gablocie z ogłoszeniami licząc, że do świąt wielkanocnych zaległości zostaną wyrównane.

3. We wtorek – 16 marca – Dzień Świętej Jadwigi w naszej Wspólnocie. W tym dniu, ze względu na pomoc w spowiedziach w parafii Kotla, Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 19.00.

4. Od środy do soboty Msze święte będą o godzinie 18.00, przy czym w piątek Msza zostanie o 18.00 poprzedzona drogą krzyżową.

5. W uroczystość świętego Józefa – piątek – o godzinie 15.00 w gorzowskiej katedrze zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie Bp Tadeusz Lityński przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii otwierającej Rok Rodziny.

6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w czwartek po Mszy świętej.

7. W piątek, z racji przypadającej w tym dniu uroczystości świętego Józefa, Oblubieńca NMP, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

3 niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021 r.

1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Dziękuję za dotychczas składane datki na świąteczną dekorację kościoła i kwiaty do Bożego Grobu.

2. Dziś w TVP3 Gorzów o 10.30 pierwsze spotkanie rekolekcji diecezjalnych. Pozostałe spotkania od poniedziałku do środy o godzinie 19.00.

3. We wtorek o godzinie 14.00 modlitwą różańcową w kościele rozpoczną się uroczystości pogrzebu zmarłego tydzień wcześniej Edwarda Pawłowskiego. W tym dniu nie będzie już Mszy wieczornej.

4. Msze święte od środy do soboty o godzinie 18.00. Od 17.30 okazja do spowiedzi.

2 niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

2. W tygodniu, od wtorku do czwartku, o godzinie 17.30 okazja do spowiedzi, a Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. We wtorek i czwartek po Mszy świętej będzie czynna kancelaria parafialna.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W piątek o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz okazja do spowiedzi. O 18.00 nabożeństwo drogi krzyżowej, po którym zostanie bezpośrednio odprawiona Msza święta.

5. Papież Franciszek w miesiącu marcu prosi o różańcową modlitwę o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

6. Od przyszłej niedzieli do środy (7 – 10 marca) z katedry gorzowskiej będą na antenie TVP Gorzów Wielkopolski transmitowane Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne.

7. Ks. Dziekan przekazał informację o mających się rozpocząć w Sławie spotkaniach przygotowujących osoby po ukończeniu 21 roku życia do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przygotowanie rozpocznie się w drugą sobotę i niedzielę marca po Mszy wieczornej o godzinie 18.00, a spotkania potrwają do miesiąca maja włącznie.

1 niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

1. W tygodniu, od wtorku do czwartku, Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. We wtorek i czwartek po Mszy świętej będzie czynna kancelaria parafialna.

2. W piątek o godzinie 18.00 nabożeństwo drogi krzyżowej, po której zostanie bezpośrednio odprawiona Msza święta.

3. W sobotę od godziny 10.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

4. Za tydzień 2 niedziela Wielkiego Postu i zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”.

5. W przyszłą niedzielę (ostatni dzień lutego) zostaną przekazane intencje modlitwy różańcowej w miesiącu marcu.

6. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławie informuje i za powstałe utrudnienia przeprasza, że w dniu 23.02.2021 r. (wtorek) od godziny 9.00 do 17.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Stare Strącze, Nowe Strącze i Krzydłowiczki. Powyższe utrudnienie spowodowane jest niezbędnymi pracami modernizacyjnymi na stacji uzdatniania wody w Starym Strączu.

6 niedziela zwykła – 14 lutego 2021 r.

1. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

2. We wtorek – dzień świętej Jadwigi Śląskiej. Po Mszy świętej błogosławieństwo relikwiami naszej Patronki.

3. Msze święte we wtorek i czwartek będą odprawione o godzinie 18.00. Po Mszach będzie czynna kancelaria parafialna.

4. Środą Popielcową rozpoczyna się w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głowy popiołem będą odprawione o godzinie 17.00 w Krzydłowiczkach, o godzinie 18.00 w Starym Strączu. W tym dniu wszystkich w przedziale wieku od 18 do 60 lat obowiązuje zachowanie postu ścisłego (trzy posiłki w tym jeden do syta) i jakościowego (powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych). Post jakościowy obowiązuje już od 14 roku życia. Taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

5. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się w Kościele kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do niedzieli.

6. W okresie Wielkiego Postu przy zakrystii wystawiona będzie skarbona do składania ofiar na świąteczną dekorację naszej świątyni i zakup kwiatów do „Bożego Grobu”.

7. W piątek o godzinie 18.00 nabożeństwo drogi krzyżowej, po którym bezpośrednio zostanie odprawiona Msza święta.

8. Za tydzień – pierwsza niedziela Wielkiego Postu.

5 niedziela zwykła – 7 lutego 2021 r.

1. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów naszej diecezji.

2. Dziś podczas sumy zostanie udzielony sakrament chrztu świętego.

3. W tygodniu Msze święte będą sprawowane o godzinie 18.00.

4. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

4 niedziela zwykła – 31 stycznia 2021 r.

1. Ostatnia niedziela stycznia przeżywana jest w Kościele powszechnym jako Światowy Dzień Trędowatych, w którym modlitewnie wspieramy chorujących na tę straszliwą lecz obecnie już uleczalną chorobę.

2. We wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą odprawione o 17.00 w Krzydłowiczkach i o 18.00 w Starym Strączu. Podczas Mszy poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi.

4. Po zakończeniu w minionym tygodniu spotkań kolędowych w Parafii, pragnę podziękować wszystkim Rodzinom, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie do wspólnej modlitwy w ich intencjach podczas Mszy świętych sprawowanych w naszej świątyni. Dziękuję za przybycie, przystępowanie do sakramentów pojednania i Komunii świętej. Dziękuję także za przekazane ofiary na rzecz Parafii.

5. W przyszłą niedzielę podczas sumy zostanie udzielony sakrament chrztu.

6. Papież Franciszek w miesiącu lutym prosi o różańcową modlitwę w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

3 niedziela zwykła – 24 stycznia 2021 r.

1. Dziś Kościół powszechny celebruje już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego.

2. Dziś w Polsce przeżywamy również „Dzień solidarności z Chorwacją”. Po Mszach świętych będą do puszek zbierane datki na pomoc Caritas dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.

3. W poniedziałek i wtorek, najpierw w Zielonej Górze a potem w Gorzowie Wielkopolskim, odbywać się będą uroczystości pogrzebowe zmarłych biskupów Adama i Antoniego. Wtorkowa Msza święta pogrzebowa będzie transmitowana o godzinie 11:00 przez TVP3 Gorzów Wielkopolski.

4. We wtorek o godzinie 11:00 na naszym cmentarzu odbędą się modlitwy i złożenie do grobu prochów zmarłego w miniony wtorek Adama Ladra z Nowego Strącza.

5. W tygodniu, na Mszę świętą kolędową odprawianą o godzinie 18:00 zapraszam Parafian:
= we wtorek 26 stycznia – z Krzydłowiczek do tamtejszej kaplicy
= w środę 27 stycznia – z Przylesia i Jutrzenki do kościoła parafialnego
= w czwartek 28 stycznia – z Nowego Strącza do kościoła parafialnego

6. W sobotę 30 stycznia od godziny 10.00 odwiedzę, na wyraźne zaproszenie, z posługą sakramentalną osoby starsze w Parafii.

7. W przyszłą niedzielę przekazana zostanie intencja modlitwy różańcowej na miesiąc luty.

2 niedziela zwykła – 17 stycznia 2021 r.

1. Dziś 2 niedziela zwykła w roku liturgicznym, przeżywana w Kościele jako XXIV Dzień Judaizmu

2. W minioną niedzielę 10 stycznia zmarł bp Adam Dyczkowski a w środę 13 stycznia Pan powołał do siebie ks. kan. Józefa Zadwornego, twórcę Parafii oraz budowniczego kościoła w Słubicach.

3. Uroczystości pogrzebowe bpa Adama Dyczkowskiego oraz bpa Antoniego Stankiewicza planowane są na ten tydzień, jednak dokładny termin uzależniony jest od sprowadzenia trumny z ciałem bpa Antoniego z Rzymu do Gorzowa Wielkopolskiego. Po otrzymaniu wiążących informacji, przekażę je na stronie internetowej Parafii.

4. W tygodniu, na Mszę świętą kolędową odprawianą o godzinie 18.00 w naszym kościele, zapraszam Parafian zamieszkałych przy ulicach:
= we wtorek 19 stycznia – Sławskiej
= w środę 20 stycznia – Rynku i os. Słonecznego
= w czwartek 21 stycznia – Kamiennej 1-12b oraz 210-217
= w piątek 22 stycznia – Kamiennej 13-31 oraz 192-209

5. W środę 20 stycznia przypada 22. rocznica śmierci ks. proboszcza Józefa Lindy. Msza święta w Jego intencji, od Róż różańcowych, zostanie odprawiona w sobotę.

6. W piątek 22 stycznia przypada 35. rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.

7. Za tydzień, w 3 niedzielę zwykłą, Kościół powszechny będzie celebrował już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego.

8. Przyszła niedziela będzie również w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. Po Mszach świętych będą do puszek zbierane datki na pomoc Caritas dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.

Święto Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021 r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła okres Narodzenia Pańskiego.

2. Dziś po Mszach w salce przy plebanii będą pobierane opłaty cmentarne.

3. Jutro – w poniedziałek 11 stycznia – o godzinie 9.00 na naszym cmentarzu parafialnym odbędą się modlitwy i złożenie do grobu zmarłego tragicznie w dniu 29 grudnia 2020 roku Jarosława Gierka. Msza żałobna w jego intencji będzie odprawiona w kościele parafialnym w czwartek 4 lutego o godzinie 18.00.

4. W piątek 15 stycznia przypada dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy.

5. W sobotę 16 stycznia – dzień świętej Jadwigi. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo relikwiami naszej Patronki.

6. W przyszłą niedzielę – 17 stycznia – przypada XXIV Dzień Judaizmu.

7. W tygodniu, na Mszę świętą kolędową odprawianą o godzinie 18.00 w naszym kościele, zapraszam Parafian zamieszkałych przy ulicach:
= we wtorek 12 stycznia – Kolejowej
= w środę 13 stycznia – Jana Pawła II
= w czwartek 14 stycznia – Dolnej i Kościelnej
= w piątek 15 stycznia – os. Na Wzgórzu

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2021 r.

1. Dziś pierwsza niedziela 2021 roku i druga niedziela po Narodzeniu Pańskim.

2. We wtorek Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 18.00.

3. W środę – uroczystość Objawienia Pańskiego, święto nakazane a jednocześnie od 2011 roku dzień wolny od pracy. Istnieje obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej. Podczas liturgii poświęcenie wody i kredy, a taca z uroczystości przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

4. Od czwartku rozpoczyna się w Parafii kolęda, która w okresie pandemii będzie posiadała w całej naszej diecezji zmienioną formę. W dni kolędowe do świątyni będą zapraszani Parafianie z poszczególnych ulic czy wiosek, w intencji których o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym słowem. Na zakończenie liturgii poświęcona będzie woda, którą po powrocie ze spotkania kolędowego przedstawiciel Rodziny pokropi mieszkanie. Także na zakończenie Mszy kolędowej będzie możliwość do złożenia datku od Rodziny na rzecz Parafii.

5. Na Mszę świętą i spotkanie kolędowe o godzinie 18:00 zapraszam w tym tygodniu do naszego kościoła parafialnego:
= w czwartek 7 stycznia – mieszkańców ul. Wschowskiej
= w piątek 8 stycznia – mieszkańców ul. Jeziornej i Leśnej

6. Porządek wszystkich tegorocznych Mszy świętych kolędowych jest umieszczony w kalendarzu intencji mszalnych na miesiąc styczeń, który znajduje się na naszej internetowej stronie parafialnej (starestracze.pl lub starestracze.eu).

7. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii czas Bożego Narodzenia. Po Mszach świętych w salce przy plebanii będą pobierane opłaty cmentarne. Przypominam o nowych stawkach opłat, obowiązujących od stycznia tego roku.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020 r.

1. Dziś ostatnia niedziela 2020 roku i patronalne święto rodzin katolickich.

2. Do środy włącznie nie będzie Mszy świętych a sprawy kancelaryjne proszę umawiać w tym tygodniu indywidualnie (telefonicznie bądź mailowo).

3. W czwartek 31 grudnia przypada ostatni dzień 2020 roku. Msza święta dziękczynna za kończący się rok zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godzinie 16.00.

4. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze święte zostaną w tym dniu odprawione o godzinie 9.30 w Krzydłowiczkach i o godzinie 11.00 w kościele parafialnym.

5. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.

6. Od przyszłej niedzieli – drugiej po Bożym Narodzeniu i pierwszej Nowego Roku – w modlitwie różańcowej proszę o przedkładanie Bogu intencji: aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich. W styczniu Róże różańcowe pozostają przy rozważaniu dotychczasowych tajemnic.

7. W przyszłą niedzielę zostanie podana forma i porządek spotkań kolędowych w naszej Parafii.

4 niedziela adwentowa – 20 grudnia 2020 r.

1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu.

2. We wtorek i środę od godziny 17.30 będą ostatnie okazje do spowiedzi adwentowej. Bardzo zachęcam, by dni świąteczne były przygotowane nie tylko zewnętrznie, lecz także od strony duchowej.

3. We wtorek i środę Msze święte roratnie będą odprawione o godzinie 18.00 a kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek po Mszy wieczornej.

4. W środę od godziny 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną (na wyraźne zaproszenie) osoby starsze i chore w Parafii.

5. W czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu zachowujemy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

6. Msze Święte Pasterskie w parafii odprawione będą w czwartek: o godzinie 22.30 w Krzydłowiczkach oraz o północy w Starym Strączu. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka imienia Biskupa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki, Ruch Gaudium Vitae oraz dzieła w obronie życia.

7. W piątek 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu będą odprawione: o godzinie 9.30 w Krzydłowiczkach i o godzinie 11.00 w Starym Strączu. Podczas sumy zostanie udzielony sakrament chrztu małemu Tymoteuszowi.

8. W sobotę 26 grudnia – świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona jest w tym dniu na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Podczas sumy zostanie udzielony sakrament chrztu małej Blance.

9. W następną niedzielę, ostatnią roku 2020, uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – patronalne święto rodzin katolickich.

3 niedziela adwentowa – 13 grudnia 2020 r.

1. Dziś dzień solidarności z kapłanami-seniorami. Ofiarami zbieranymi na tacę będziemy wspierać Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

2. W trzecim tygodniu adwentu przypadają kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Przez cały czas adwentu w naszym kościele jest okazja do spowiedzi w tygodniu (za wyjątkiem poniedziałków) od godziny 17.30, oraz na pół godziny przed Mszą świętą w niedziele. Starajmy się wykorzystać tę możliwość pojednania z Bogiem na Święta, gdyż przed Bożym Narodzeniem w tym roku nie będzie wyznaczonego dnia spowiedzi z udziałem kapłanów z zewnątrz.

4. W tygodniu Msze święte będą odprawiane od wtorku o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy wieczornej.

5. W środę, jak każdego 16 dnia miesiąca, przeżywamy dzień naszej Patronki – świętej Jadwigi Śląskiej.

6. W piątek podczas Mszy roratniej będzie możliwość pobłogosławienia figurek Dzieciątka Jezus i szopek, które znajdą miejsce w naszych domach.

7. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny.

8. Osoby chore i starsze w naszej Parafii – na wyraźne zaproszenie – odwiedzę z posługą sakramentalną bezpośrednio przed świętami, w środę 23 grudnia.

2 niedziela adwentowa – 6 grudnia 2020 r.

1. Dziś Kościół w Polsce przeżywa XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych do puszek będą zbierane ofiary, które powędrują do wspólnot wschodu, dotkniętych przeróżnymi problemami.

2. Przez cały czas adwentu w naszym kościele jest okazja do spowiedzi od godziny 17.30 w tygodniu (za wyjątkiem poniedziałków), oraz na pół godziny przed Mszą świętą w niedziele. Starajmy się wykorzystać tę możliwość pojednania z Bogiem na Święta, gdyż przed Bożym Narodzeniem w tym roku nie będzie wyznaczonego dnia spowiedzi z udziałem kapłanów z zewnątrz.

3. W tygodniu Msze święte będą odprawiane od wtorku o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy wieczornej.

4. We wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu podczas Mszy świętej poświęcę medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych, a także wszystkie inne, które jeszcze nie były poświęcone.

5. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas na akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami-seniorami. Ofiarami zbieranymi za tydzień na tacę będziemy wspierać Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

7. Osoby chore i starsze odwiedzę z posługą sakramentalną na wyraźne zaproszenie bezpośrednio przed świętami. Termin odwiedzin zostanie podany w następną niedzielę.

1 niedziela adwentowa – 29 listopada 2020 r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok kościelny i czas adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na spotkanie z Jezusem.

2. Od pierwszej niedzieli adwentowej Kościół w Polsce podejmuje realizację programu duszpasterskiego pod hasłem Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Jest to drugi etap trzyletniego cyklu poświęconego Eucharystii, zatytułowanego Eucharystia daje życie.

3. W gablocie oraz na naszej nowej stronie internetowej (starestracze.eu) znajdziemy rekomendacje Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej, które dotyczą przeżywania przez dzieci, młodzież i dorosłych adwentu w czasie pandemii.

4. W tygodniu Msze święte będą odprawiane od wtorku o godzinie 18.00. Od godziny 17.30 okazja do spowiedzi. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy wieczornej.

5. We wtorek o godzinie 10.00 odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Zygmunta Wereszko, mieszkańca Głogowa, który wcześniej mieszkał w Przylesiu.

6. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 17.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie okazja do spowiedzi.

7. W grudniu osoby chore odwiedzę z posługą sakramentalną bezpośrednio przed świętami (termin zostanie podany później).

8. W przyszłą niedzielę – 6 grudnia – XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

9. W miesiącu grudniu papież Franciszek prosi o modlitwę różańcową w intencji ewangelizacyjnej, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

10. Po Mszach świętych w zakrystii możemy zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny oraz w świece Caritas, których nabycie wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Uroczystość  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2020 r.

1. Dziś ostatnia niedziela w roku kościelnym – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień patronalny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, które będziemy dziś wspierać naszymi ofiarami.

2. Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi – „ O Jezu najsłodszy. Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp Twojego ołtarza…”, możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

3. W tygodniu Msze święte będą odprawiane we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 18.00. W poniedziałek i środę nie będzie Mszy świętych.

4. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy świętej.

5. W przyszłą niedzielę – pierwszą adwentową – rozpocznie się w Kościele nowy rok liturgiczny.

6. Od przyszłej niedzieli po Mszach świętych w zakrystii można będzie nabyć opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

33 niedziela zwykła – 15 listopada 2020 r.

1. Dziś w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, ustanowiony przez świętego Jana Pawła II.

2. W tygodniu Msze święte będą odprawiane od wtorku do soboty o godzinie 18.00.

3. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy świętej.

4. W przyszłą niedzielę – ostatnią w roku kościelnym – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień patronalny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, które będziemy wspierać naszymi ofiarami.

5. W przyszłą niedzielę, za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi – „ O Jezu najsłodszy. Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp Twojego ołtarza…”, można uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami).

32 niedziela zwykła – 8 listopada 2020 r.

1. Przypominam o ograniczeniach związanych z pandemią. W naszym kościele parafialnym może podczas nabożeństw przebywać do 16 osób, które powinny zajmując miejsca zachować odpowiedni dystans między sobą. Osoby ponad wskazaną liczbę uczestniczą w liturgii poza budynkiem świątyni, także zachowując dystans społeczny. Wszystkich obowiązują maseczki, zakrywające usta i nos.

2. Dziś po Mszach świętych będą do puszek zbierane ofiary na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. Od wtorku Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Do czwartku włącznie będziemy wspierać w modlitwie wypominkowej naszych zmarłych.

4. Kościół parafialny w tygodniu będzie otwierany o godzinie 17.30.

5. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek po Mszy świętej.

6. W środę 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości i 102. rocznica jej odzyskania po latach niewoli.

7. W środę odpust ku czci św. Marcina z Tours przeżywać będzie wspólnota Parafii Kotla w naszym dekanacie. Msza odpustowa o godzinie 12.00.

8. W piątek 13 listopada – święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji.

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 r.

1. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą odprawione w Starym Strączu o godzinie 8.00 oraz 11.00 w kościele parafialnym. W Krzydłowiczkach o godzinie 9.30. Po sumie nie będzie procesji. Przypominam równocześnie, że podczas Mszy świętej w świątyni może przebywać nie więcej niż 35 osób. Pozostałe osoby mogą brać udział w liturgii na zewnątrz kościoła, zachowując pomiędzy sobą dystans społeczny 1,5 m. Po zakończeniu Eucharystii będzie możliwość poświęcenia nowych pomników.

W Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza święta będzie odprawiona o godzinie 18.00 w kościele Parafialnym. W tym dniu także nie będzie wieczornej procesji.

2. Penitencjaria Apostolska ze względu na pandemię koronawirusa wydała dekret, na mocy którego odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad.

Warunki uzyskania odpustów:

Odpust zupełny można uzyskać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę, choćby myślną, za zmarłych przez osiem dni listopada, które mogą być dowolnie wybrane i oddzielone od siebie (odpust związany zwykle z dniami 1-8 listopada).
Odpust zupełny można uzyskać także za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w dowolny jeden dzień listopada (odpust związany zwykle z dniem wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada).
Odpust zupełny mogą uzyskać osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu pod następującymi warunkami:
 duchowa łączność z wiernymi nawiedzającymi miejsca święte,
 wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
 wzbudzenie intencji spełnienia, gdy będzie to możliwe, zwyczajnych warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego),
 odmówienie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (np. jutrzni i nieszporów z oficjum za zmarłych, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia i innych modlitw za zmarłych) lub podjęcie medytacyjnej lektury jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub wypełnienie uczynków miłosierdzia przez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

3. Od wtorku do soboty Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Podczas Mszy od wtorku do piątku – modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych. Każdego dnia tego tygodnia okazja do spowiedzi od godziny 17.30. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą do puszek zbierane ofiary na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

5. W miesiącu listopadzie papież Franciszek prosi Róże różańcowe o modlitwę, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

6. Na internetowej stronie naszej Parafii znajdziemy link, prowadzący do nowej strony, gdzie są umieszczane aktualne informacje. Dotychczasowa strona nie jest już aktualizowana i w obecnej formie przestanie istnieć po 11 listopada.

7. Od środy na nowej stronie Parafii pojawi się kalendarz intencji na 2021 rok i możliwość ich zamawiania. W tym roku nie wpisywałem wcześniej jubileuszy małżeńskich przypadających w 2021 roku – proszę chęć takich Mszy zgłaszać indywidualnie. Wpisane zostały jedynie Msze w pierwsze rocznice śmierci.

30 niedziela zwykła – 25 października 2020 r.

1. Od soboty obowiązują nowe obostrzenia związane z pandemią. W naszej świątyni może przebywać jednorazowo do 35 osób. Ponad tę liczbę można uczestniczyć w nabożeństwie na zewnątrz kościoła, zachowując odpowiednie odstępy.

2. W sobotę Pan powołał do siebie śp. Aleksandra Pietrowicza z Krzydłowiczek.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się po niedzieli a informację o ich terminie umieszczę na stronach internetowych Parafii.

3. Dziś poświęcę modlitewniki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

4. Dziś po Mszach świętych, w salce przy plebanii będzie można wnosić opłaty cmentarne.

5. W tygodniu, od wtorku do soboty, nabożeństwo różańcowe będzie o godzinie 17.30 a po nim Msza święta o godzinie 18.00. W trakcie nabożeństwa okazja do spowiedzi.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszy świętej.

7. W sobotę istnieje możliwość odwiedzin chorych z posługą sakramentalną, wyłącznie na zaproszenie. Zgłoszenia proszę wnosić do piątku. Ewentualne odwiedziny rozpocznę od godziny 9.00.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze będą w tym dniu odprawione w normalnym porządku niedzielnym, przy czym suma będzie sprawowana przy ołtarzu polowym na naszej nekropolii.

9. Róże różańcowe w miesiącu listopadzie pozostaną w swojej modlitwie przy dotychczasowych tajemnicach. Intencja będzie podana za tydzień.

29 niedziela zwykła – 18 października 2020 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci naszej Patronki, świętej Jadwigi Śląskiej. Dziękuję za przewodniczenie liturgii ks. kanonikowi Andrzejowi Skoczylasowi, proboszczowi z Kotli.

2. Przypominam o kolejnych obostrzeniach, związanych z sytuacją epidemiologiczną, które odnoszą się także do praktyk religijnych. Podczas nabożeństw w świątyni może przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe – w naszym kościele daje to możliwość uczestniczenia w liturgii 84 osobom. Tak w świątyni jak i w przestrzeni publicznej obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.

3. W tygodniu, od wtorku do soboty, nabożeństwo różańcowe będzie o godzinie 17.30 a po nim Msza święta o godzinie 18.00. W trakcie nabożeństwa okazja do spowiedzi.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszy świętej.

5. Za tydzień podczas Mszy niedzielnych poświęcę modlitewniki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

6. Za tydzień, z soboty na niedzielę, zmiana czasu na zimowy.

7. Za tydzień, w sobotę i niedzielę po Mszach świętych, w salce przy plebanii będzie można wnosić opłaty cmentarne.

8. O posprzątanie świątyni na niedzielę 25 października proszone są rodziny z ul. Jana Pawła II nr 148a i 152.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.